Drewno konstrukcyjne, certyfikowane więźby dachowe

Drewno konstrukcyjne lite  C24 oraz klejone KVH i  BSH.

 

Firma Wood Connect posiada w swojej ofercie drewno konstrukcyjne lite oraz klejone.

 

Drewno lite KVH ( łączone/klejone  na długości )  jest materiałem konstrukcyjnym przygotowanym według ściśle określonych normy wytrzymałościowych oraz wizualnych. Materiał jest suszony w specjalnych komorach, gdzie komputer steruje całym przebiegiem procesu suszenia surowca, z którego później przygotowywany jest już gotowy produkt.

Wilgotność jest ściśle określona i wynosi 16 % +/- 2 %, surowiec pochodzi z lasów środkowo-europejskich, w których pod stałą kontrolą odbywa się pozyskanie drewna odpowiedniego do wykonywania konstrukcji, co określa norma EN PN 14081   

 

Drewno konstrukcyjne klejone BSH to produkt klejony ze specjalnie przygotowanych lameli. Stosowany jest wszędzie tam, gdzie wymagane są wysokie parametry wytrzymałościowe. Drewno klejone warstwowo to duża stabilizacja wymiarów oraz estetyka, dlatego też ten wysoce zaawansowany technologicznie produkt stosowany jest często w elementach o podwyższonej wytrzymałości konstrukcyjnej oraz estetyce. Jeśli potrzebujemy drewna jako elementu nie tylko konstrukcyjnego lecz również estetycznego, możemy zamówić drewno w klasie Si, co zapewnia nam materiał o najwyższych parametrach wytrzymałościowych oraz wizualnych.

 

Dodatkowy materiał konstrukcyjny, który oferujemy, to drewno lite C24, wykonane ze specjalnie selekcjonowanego surowca pochodzącego głównie ze Szwecji, Finlandii, Norwegii. Klimat, w którym rosną drzewa, jest surowy, przez co przyrosty roczne nie są szybkie, co spowodowane jest krótkim czasem wegetacji i daje to materiał o podwyższonej gęstości i odporności na czynniki zewnętrzne. Drewno takie wykorzystywane jest przy budowie konstrukcji szkieletowych. Jedna z różnic między drewnem litym C24 a KVH C24 polega często na tym, że drewno KVH może być klejone na długości przez co otrzymujemy materiał o większej długości i lepszej możliwości wykorzystania materiału przy wykonywaniu konstrukcji szkieletów, ścian, stropów.

Wszystkie materiał z naszej oferty są suszone, strugane i przez to przygotowane bezpośrednio do prac ciesielskich. Ponieważ wilgotność jest stała, określona, wszystkie wyprodukowane konstrukcje, od razu mogą być docieplane i zabudowywane płytami OSB lub MFP, które również posiadamy w naszej ofercie handlowej.

 

Nasze produkty posiadają niezbędne certyfikaty pozwalające na stosowanie tych materiałów jako konstrukcyjnych w budownictwie. Są one również wymagane przez Polskie Prawo Budowlane.

Nie wolno stosować materiału niecertyfikowanego, ponieważ grozi to katastrofą budowlaną. Należy o tym pamiętać zawsze wtedy, kiedy wybieramy drewno konstrukcyjne, którego wytrzymałość zapewnia bezpieczeństwo nam, i co najważniejsze, naszym najbliższym.

 

Możemy zaproponować Państwu również przygotowanie materiału wg projektu na specjalnej maszynie CNC do obróbki drewna. Dostarczamy wtedy na budowę elementy docięte, ponumerowane, tylko do złożenia, bez zbędnych odpadów.

Formularz kontaktowy